Elif Güçlüten

1977 doğumlu yazar, liseyi Marmara Koleji’nde tamamladıktan sonra Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 1999 yılında mezun olur. Üniversiteden mezun olur olmaz iş hayatının yoğun temposunun içinde bulur kendini.

Yazmanın kendisi için bir tutku, kelimelere hayat vermenin ise bambaşka bir haz olduğunu ifade eden yazar, bu yetisini paylaşmak adına “Şehirli Kızdan Hikâyeler” adlı kişisel blogunu açar.

Yaşadıklarını, çevresinde gözlemlediklerini, kendine has “biraz uçarı biraz dobra, yürekli ve karakteri gibi renkli” bir tarzda yazmaktadır. Blogunda 2009 yılından bu yana yayınladığı 100’ün üzerinde kısa hikâyesi bulunmakta olup yazılarının bir kısmını yazılı medyada okuyucuları ile paylaşmaktadır.

Yazar, kendisi gibi yazma stilinin de bloguyla birlikte olgunlaştığını söylüyor. Ona göre giderek artan bir tutku, hatta belki de şu dünyadaki varoluş nedeni olduğuna inandığı “yazmayı” biraz daha ileriye götürmenin vaktidir. Kısa hikâyeler bu arzusunu dindirmeye yetmez hale gelmiş, kelimelerinin yarattığı dünyanın blog sayfalarına sığmaz olduğunu fark ettiğinde, “Günebakan” isimli ilk romanını kaleme alır. 2014 yılının Nisan ayında Düz Yazı Yayınevi etiketiyle yayınlanan “Günebakan” ile yazar, edebiyat dünyasında kalıcı olacağının sinyallerini vermektedir. Yazarın yaşanmış bir olaydan esinlenerek kaleme aldığı ikinci romanı “Gülizar” ise 2015 yılının Temmuz ayında yayınlanmıştır.

Doğa aşığı, seyyah ve gerçek bir hayvansever olan yazar, finans sektöründe çalışmakta ve İstanbul’da yaşamaktadır.